Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

Túry Vysoké TatryTúry Alpy

Partneři
Reklama

Houte route

Jeden z nejznámějších a nejžádanějších skialpinistických přechodů v západních Alpách. Jako první jej absolvovali už v roce 1903 J. Payot s druhy pod vedením horského vůdce J. Ravanela. V jejich stopách a směru jejich postupu se vydáme i my.
První den přešli přes sedlo z Argentiére do Chardonnetu, nad Fenetre de Saleina sjezd k Orsieres na La Chable. Druhý den vyšli na chatu Chanrion, odtud pokračovali do průsmyku de l´Eveque, odkud se ale museli vrátit kvůli špatnému počasí. Tehdy zde nebyla žádná chata Vignettes a tak sestoupili dolů údolím Bagnes, vedoucím přes Martigny a Sion a skončili v Evolne. Třetí den překonali sedlo d´Hérens a zakončili přechod sjezdem do Zermattu.

Termín: 17. - 25.4.2010

Přihlášení prosím na mail zoban@seznam.cz, bližší informace na tel.:603810600

Program

1. den (sobota)
Přejezd do Chamonix. Nocleh v penzionu.

2. den (neděle)
Aklimatizační túra. Výjezd lanovkou na Aiguille du Midi (3 842 m). Obhlídka Mont Blancu z terasy lanovky. Krátký sjezd na ledovec. Podle nálady buď pouze velmi dlouhý sjezd přes celé Vallee Blanche nebo můžeme vystoupit na Mt. Blanc du Tacul nebo přejít traverzem Vallee Blanche a vystoupit na Ai. du Toule. Sjezd podle podmínek k vláčku na Montenvers nebo až do Chamonix. Nocleh opět v penzionu.

3. den (pondělí)
Start vlastního přechodu. Ráno výjezd lanovkou na Grands Montets (3 295 m). Sjezd na ledovec Argentiére. Výrazný výstup do sedla Col du Chardonnet. Strmý sestup, možná i sjezd. Postup dále na chatu Cabane du Trient, nocleh.

4. den (úterý)
Dnes zahajujeme sjezdem. Dojezd na chatu Gite Val d ´Arpette nebo až do Champexu. Následuje přejezd taxíkem do Bourg–St. Pierre. Odtud výstup až na chatu Cabane de Valsorey. Nocleh na chatě.

5. den (středa)
Lehčí den. Brzo ráno výstup k Bivaku Musso. Pak přes sedlo Col du Sonadon následuje krajinově vděčný dlouhý sjezd. Závěrem pouze krátký výstup k chatě Cabane de Chanrion. Nocleh na chatě.

6. den (čtvrtek)
Den dvou variant. Náročnější s výstupem přes Pigne d´Arolla (3 772 m) nebo přechodem ledovce d´Otemma. Podle trasy sjezd nebo výšlap k chatě Cabane des Vignettes. Nocleh na chatě.

7. den (pátek)
Závěrečná etapa. Přes trojici sedel Col de Eveque, Col du M. Brulé a Col de Valpelline. Z posledního sedla následuje sjezd pokud možno až do Zermattu. Nocleh v Zermatu nebo návrat zpět do Chamonix. Nocleh v penzionu.

8. den (sobota)
Rezervní den. Případně lyžování v Chamonix, odjezd zpět do ČR.

Cena

počet hostůcena včetně zapůjčení vybavenícena bez zapůjčení vybavení
4620,- EUR600,- EUR
5520,-EUR500,- EUR
6450,- EUR430,- EUR

Další spojené náklady:
Ubytování v průběhu přechodu se snídaní nebo polopenzí cca 35 EUR,- na den, doprava (po domluvě společná), transfery cca 50,- EUR

Cena kurzu zahrnuje: 6 dní vedení programu horským vůdcem UIAGM nebo horským vůdcem aspirantem, zapůjčení dohodnutého vybavení (Skialpinistické lyže, pásy, vyhledávač, sonda, lopata, mačky, cepín, helma, sedací úvaz, karabina).

Nezbytné vlastní vybavení: oblečení odpovídající zimním horským podmínkám, skialpinistické lyžáky nebo sjezdové boty s přepínáním sjezd/chůze, lékárna, čelovka, batoh cca 30 – 35 l

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz