Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

Archiv 2010Archiv 2009Archiv 2008Archiv 2007

Partneři
Reklama

Archiv 2008

Co je u nás nového?

v případě zájmu o výstupy a kurzy v podzimním a zimním období se prosím informujte, řada termínů je v tuto chvíli již blokována

Přemýšlíte o dárku pro své blízké? Mají rádi neobvyklé a dobrodružné sportovní aktivity? Darujte jim seznamovací kurz horolezectví na skalách nebo seznamovací kurz lezení na umělé stěně .

Aktualizován kalendář vedených túr na sezónu 2009

Nepál - trekking kolem Manaslu, výstup na Larkya Peak 6.010 m


24.12.2008 Přeji Vám za celý tým naší horolezecké školy klidné vánoční svátky a v tom příštím roce splnění alespoň části snů, které nosíte skryté hluboko v sobě.19.12.2008 Od 1. ledna můžete v našem servisu očekávat jednu velkou novinku a to je zprostředkování členství v Alpenverein Austria. Mino další výhody je tou nejzásadnější výhodou členství v tomto spolku jedinečné pojištění pro horské sporty. Více informací naleznete v části naší webové stránky - Alpenverein.
Průběžné aktualizace kurzů naleznete v kalendáři a to co se událo ve fotogalerii.

28.11.2008 Konečně vítězství nad zimním programem 2009. U všech plánovaných akcí dodány konkrétní propozice, možné termíny a řada doplňujících informací.
Pro zimní sezónu 2009 máme zejména na jarní skialpy vypsány dvě neobvyklé novinky a to skialpinistický přechod Hoch Tirol a skialpinistický okruh kolem Gross Venediger. Všechny informace naleznete v kalendáři akcí nebo volejte na tel. 603810600.

22.11.2008 Dneska konečně napadnul i v Brně první sníh. V krasu totálně zimní atmosféra a dobré připomenutí, že pokud aktuální vývoj počasí vydrží bude na čase příští týden vytáhnout lyže.
Jinak ve fotogalerii ještě takové malé připomenutí letního lezení v Ospu a fotky z letošního Sportlifu. Ty příští už snad budou s vysloveně zimní tematikou.

7.11.2008 V Brně bylo zprovozněno nové lanové centrum Jungle Park. Velmi snadno se Vám může stát, že i zde narazíte na některé z našich horolezeckých instruktorů. Takže pokud nevíte co s pěkným víkendovým odpolednem...
Více informací naleznete na www.junglepark.cz

6.11.2008 Ač nastal podzim aktivit stále není míň. Bohužel jsem vzhledem k přípravě aktivit na Sportlife nestíhal nahrát ani fotky z výjezdu do Slovinského Ospu, ani z prvních seznamovacích kurzů lezení na umělé stěně.
Každopádně doufám, že se příčina tohoto nestíhání bude líbit. Ode dneška až do nedělě nás můžete navštívit na veletrhu Sportlife v areálu BVV. ¨V pavilonu A1 si můžete vyzkoušet drytooling - lezení v mačkách a s cepíny, 80 m dlouhou lanovku s výhledem na celý pavilon nebo přechod Barmského mostu. V pavilonu A2 pak můžete vyzkoušet pevné nervy při "Tarzaním skoku" na zavěšenou hrazdu nebo pouze slanit (to když se Vám skok bude zdát příliš).

13.10.2008 Po minulovíkendové zimní vložce bylo na místě trochu si nahřát kosti. S tím nahřívání to zejména v neděli nebylo až tak horké, ale za to jsme si v Teplicích velmi dobře zalezli. Několik záběrů s podzimní atmosférou pískovců naleznete ve fotogalerii.

09.10.2008 V Tatrách momentálně vládnou téměř zimní podmínky. V určitých exponovaných úsecích túr hrozí dokonce i menší laviny. Aktuální obrázek si utvoříte pohledem do Fotogalerie.

29.09.2008 Víkend se nesl v duchu babího léta a jelikož byl volný nedalo se jinak, než si ho pořádně užít na písku. V Teplicích bylo ideální tření, sluníčko, barvy podzimu a minimum lidí. Víc najdete ve Fotogalerii.

18.9.2008 O minulém víkendu se udály dvě věci. jedna standartní a tou byl doškolovací kurz instruktorů ČHS na Vysočině. Fotky jako obvykle naleznete ve Fotogalerii.
Ta druhá je ale daleko důležitější a podstatnější. Náš rodinný tým se totiž rozrostl o nového člena. Sice mu ještě moc nejde "plánování túr", protože přeci jen neplánované noční jízdy z Vysočiny nejsou ideální, ale on se to určitě časem taky naučí. Dovoluji si Vám představit Matyáše Lienertha, který se narodil v neděli 14.9.2008 v 8.20 ráno. Ať ho nedělní štěstí provází celým životem.

09.09.2008 V Tatrách začalo "Babí léto", zatím stabilní počasí vytvořilo naprosto perfektní podmínky jak pro klasické túry tak zejména skalní lezení.
V sobotu jsme absolvovali s Lukinem v roli fotografa a kluky z Ostravy klasický traverz Gerlachu. Neděle pak byla vyhrazena pro trochu lezení. Jako obvykle víc naleznete ve Fotogalerii .

04.09.2008 Den se zkracuje a večery prodlužují. Nicméně teploty jsou stále letní a tak se dá lézt co to dá. Kras, pískovce, Tatry. Ve Fotogalerii naleznete pár záběrů z lezení v Adršpach, na Křížovém vrchu a v Teplicích.
Pomalu se také blíží již tradiční podzimní akce, Sportlife. Už teď Vám můžeme slíbit, že budeme přítomni dokonce ve dvou pavilonech. Lanovka sice nedosáhne takové délky jako loni, nicméně jako náhradu jsme pro Vás připravili nějaké novinky. Budeme se na Vás těšit 6. - 9.11.2008 na brněnské výstavišti v pavilonu A1 a A2.

22.08.2008 Když jsem zde na začátku července napsal, že nastává nejhektičtější část roku, ani jsem netušil co jsem si na sebe letos vlastně nachystal. Spousta kilometrů v autě, šlapání ve sněžení a dešti, ale hlavně spousta krásných zážitků a chvil strávených s lidmy, kteří mají společný zájem. Být v horách a užít si to. Musím přiznat, že pokud sám vylezu těžkou cestu mám radost, ale když můžu pomoct tohoto pocitu dosáhnou i někomu dalšímu je to radost vlastně téměř dvojnásobná. No a o tom co jak a kde naleznete jako tradičně ve Fotogalerii . Jen pro upoutávku dodám, že jsou tam záběry z Tater, Taur, skalního lezení i zajímavých výstupů v oblasti Mt.Blanc.

06.07.2008 Ani jsem se nějak nestihnul moc zastavit a nastala nejhektičtější část roku. Skalní kurzy lezení na Vysočině, lezení v Českém ráji, Vysoké tatry. Tak takový byl červen. Červenec bude ve znamení Vysokých Taur a Tater. Pokud přemýšlíte o podzimním "Babím létě" ve Vysokých Tatrách pak se nevájte zeptat na volné termíny. Začátkem října často bývají ty nejkrásnější dny pro výstup na Gerlach, Vysokou nebo skalní lezeni v podzimním sluncem prohřátých jižních stěnách.
Ve Fotogalerii již tradičně naleznete nejen fotografie, ale také krátké informace k jednotlivým akcím. V metodice přibyl materiál věnovaný základům jištění, který je na stránkách ve webové formě i ve formě stažitelného pdf.

28.5.2008 Mezi lezení na skalách se opět vklínil jeden ledovcový víkend v oblasti Dachsteinu. Mimo výuku pohybu po firnu a výuku záchrany a sebezáchrany z ledovcové trhliny jsme dali i jeden cvičný camp na ledovci. Jak zakopat a ukotvit stan, zorganizovat vaření a tak. Ve fotogalerii je také několik záběrů nádherných stěn pro skalní lezení nad Adamekhuette a v jižní stěně Dachsteinu.

18.05.2008 Konec dubna a začátek května byl poněkud hektický a jinak tomu asi nebude ani po zbytek léta. Budeme se snažit alespoň jednou měsíčně aktualizovat upoutávky na novinky ve fotogalerii nebo na stránkach metodiky, či jinde. Ve fotogalerii aktuálně naleznete záběry z posledního letošního skialpinismu v oblasti Venedigeru a skalního lezení v Adršpachu a na Babách v údolí jihlavky

09.04.2008 Na stránkách věnovaných metodice se postupně objevují nové články věnované taktice a technice jištění na umělé stěně, sportovních jednodélkových i vícedélkových skalách a pro tradiční lezení. Jedná se o metodický materiál pro začínající lezce, časem bude doplněna i verze PDF pro stažení.

27.3.2008Letošní velikonoce místo slunce a firnů přinesly ještě pořádnou sněhovou nadílku. Pokud se tedy nějak výrazně neoteplí, po celý duben lze předpokládat výborné podmínky na skialpinistické túry. Předpokládané jsou výjezdy na Žiarskou chatu do Roháčů a rozhodně dobré podmínky budou panovat i na přechod Vysokých Tater. jinak ve fotogalerii naleznete něco záběrů z prašanové lyžovačky na Rudolfshuette.

12.3.2008 Tak jsem se konečně dostal k počítači tak abych mohl nahrát fotografie z únorových akcí. Lezení ledů, skialpinistické přechody, výukové kurzy pro FSpS MU Brno a nakonec i zimní horoškola mateřského oddílu H.O.Lokomotiva Brno.
Podmínky na horách jsou všeobecně velmi dobré a pokud nepřijde nějaké výrazné oteplení, můžeme se těšit na lyžování až do konce května. Nicméně to už bude teplo i na skály takže aktivitami nejrozmanitější část roku zase nastává.

14.02.2008 Zatím co leden se nesl vzhledem k počasí a chřipkám ve zcela poklidném duchu, nyní asi začíná nejhektičtější část roku. Ještě něco lezení ledů, ale pak až do jara hlavně skialpy.
Aktuální podmínky na horách jsou všeobecně velmi dobré, ledy v Rakousku půjdou podle aktuálního stavu lézt nejméně do konce března a současná sněhová nadílka je ve všech výše položených oblastech také dostatečná.
Takže pokud nemáte program na některý ze zimních nebo jarních víkendů, neváhejte nás oslovit, určitě s tím něco půjde vymyslet.

02.01.2008 Zase další rok v... jak by řekl jeden z mých kamarádů.
Poslední dny uplynulého roku 2007 jsme strávili v oblasti Dachstainu. Vynikající sněhové i ledové podmínky, ještě lepší počasí, to vše bylo dokonalou náplastí za nepříliš vyvedený vánoční čas minulé sezóny.
Aktuální podmínky pro freeride na Krippensteinu jsou vynikající, připadlo kolem cca 0,5 m prašanu takže počítáme. že do příštího týdne by se to ještě mohlo usadit, něco připadnout a tak.
Jinak jak bylo najdete ve fotogalerii a všem přeji do tohoto roku co nejvíce takto krásně prosluněných dní, jako byl ten který jsme si užili na vrcholu Dachsteinu.

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz