Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

Archiv 2010Archiv 2009Archiv 2008Archiv 2007

Partneři
Reklama

Archiv 2009

Výše členských příspěvků do OeAV Austria a zvýhodněné ceny pro členy horolezeckých oddílů a členy ČHS


Základní skialpinistický kurz 7. - 10.1.2010 , Kurz je přesunut na Rudolfshuette do Vysokých Taur, volná dvě místa

Základní lezecký kurz další běh zahajujeme po Novém roce, dvě volná místa

Přemýšlíte o dárku pro své blízké? Mají rádi neobvyklé a dobrodružné sportovní aktivity? Darujte jim seznamovací kurz horolezectví na skalách nebo seznamovací kurz lezení na umělé stěně .

23.12.2009 Prosinec utekl v nějak podivně hektickém tempu. Drytoolingové lezení na Krkavce v podkrkonoší, lezení v zimním hávem oděné Moravském krasu a nakonec první regulérní zimní horské lezení v Tatrách. O všech akcích naleznete víc ve fotogalerii.
Současně Vám všem, kteří občas zabrousíte na naše stránky chci popřát klidné a pohodové prožití Vánoc a do nového roku jen to co si budete sami přát a dokážete naplnit.

8.12.2009 Další týden pryč. Víkend se nesl ve znamení tradiční akce Drytooling cup v Bratislavě. Víc o této akci včetně fotek v článku na stránkách HO Lokomotiva Brno
V neděli jsme si pak byli zalézt na Rorejsech, kde zase přibylo pár nových směrů. V tuto chvíli se nové cesty zapracovávají do průvodce a třeba Vlk pustí nějaký tajný nákres :-).


1.12.2009 Ani se to nezdá, ale od posledního upravení novinek další měsíc pryč. Takže co se vlastně dělo. Výjezd do letos trochu upršeného Ospu - článek na stránkách H.O. Lokomotiva Brno a fotogalerie. Pak následovalo školení instruktorů lezení na umělých stěnách v Brně na lezecké stěně Klajda a třeba z něj i přibude pár fotek do fotogalerie. No a celou dobu pilně trénujeme na tuto sobotu, kdy budou perfektní závody v drytoolingu v Bratislavě.
Poslední novinky se pak týkají výše členského příspěvku do OeAV, kdy se podařilo vyjednat velmi zvýhodněnou výši členského příspěvku pro členy ČHS ( uzavření členství v OeAV sekce Austria na rok 2010.


13.11.2009 Další Sportlife za námi a před námi čtyři dny skalního lezení ve Sloviském Ospu. Poslední nahřátí kostí před zahájením zimní sezóny.
Jak bylo na Sportlifu jako obvykle naleznete ve fotogalerii, jak bylo v Ospu uvidíte příští týden a do kalendáře kurzů přibyl na úvod sezony jeden velmi důležitý kurz - kurz věnovaný problematice lavin. Bližší informace k tomuto kurzu naleznete zde. Kurz bude realizován podle aktuálních sněhových podmínek v Jeseníkách nebo na Malé Fatře. Pokud v těchto lokalitách nebudou vyhovující sněhové podmínky je v záloze oblast Dachsteinu, kde bude sněhu již bez problému dostatek na ledovci.

1.11.2009 Tak trochu blázinec, ale kdo ho dneska vlastně nemá. Pomalu, přesněji teď už rychle chystáme expozici na Sportlifu, určitě se můžete opět těšit na imitaci lezení ledů na dřevěných kmenech, přes pavilon A1 je natažená vícenež 80 m dlouhá lanovka a napříč A1 lanové liány Barmského mostu. Od čtvrtka 4.11. až do neděle7.11. se budeme těšit na vaši návštěvu.
No a jinak mezi úpravou a zapsáním nových termínů na zimní sezónu 2009/2010 do kalendáře se také objevil i článek a fotky z podzimního lezení na Pálavě.


3.10.2009 V části věnované túrám ve Vysokých Tatrách jsme dokončili list nabízených túr. Je možné, že jej časem rozšíříme o další výstupy, které zatím nejsou v přímé nabídce, což ovšem neznamená, že je nevodíme.
Takže pokud vámi zamýšlený výstup v naší Tatranské nabídce nenaleznete, neváhejte se zeptat.


1.10.2009 Tak jsem konečně od úterka zvítězil na fotkami. Přeci jen už dlouho jsem nevyfotil tolik záběrů a postupně to zpracovat dalo zábavu na poměrně delší čas. Asi zřejmě poslední letní víkend v Tatrách se vydařil na 110%. V sobotu Vysoká z Rumanova sedla, trocha polezení v galerii Ostrvy. V neděli Bradavica a v pondělí lezenice na Východní štít nad Železnou branou.
Jako obvykle bližší informace a fotky naleznete ve fotogalerii.


23.9.2009V řadě průvodců i mezi lezci se traduje, že Vysoké Tatry jsou nejkrásnější na podzim. Poslední roky to ale z hlediska lezeckých podmínek bohužel příliš neplatilo.
Letos je zatím sucho, žádný sníh a obecně panují pro túry ty nejlepší podmínky.
Po většinu týdne byl mým hostem Aleš. Původně chtěl jet do Alp, ale jak známo člověk míní a okolnosti mění. Takže nakonec se rozhodnul pro Tatry. Některé dny jsem lezli jen spolu, některé dny se k nám přidali i další.
Jako obykle podrobnější informace a záběry z túr naleznete ve fotogalerii.8.9.2009 Poslední fotogalerii z Chamonix jsem sice nahrál, ale nějak jsem už nestíhal upravit novinky. Od příjezdu ze Chamonix jsem se totiž nějak nezvládal zastavit. Od pondělka do čtvrtka sportovní kurz FSpS a v pátek odjezd na Glockner. Počasí dobré, podmínka také, takže výsledek naleznete jako obvykle ve fotogalerii.


25.8.2009 V Chamonix dnes většinu dne propršelo. Takže krom procházky s Pavlou a Matýskem na Lac Blanc jsme dnes s Lukinem odpočívali a já konečně dohnal resty minulých dnů a nahrál fotogalerie.
Dobré počasí slibují až na čtvrtek, pátek, takže uvidíme co nám podmínka dovolí. Nicméně pokud to bude jen trochu možné, chceme nahoru už zítra večer. A na co, tak to se uvidí podle počasí :-).


22.8.2009 Tak se mi trošičku ta denodenní aktualizace nedaří. Příčina je jednoduchá, pořád je hezky! A když se přiřítím shora zvládnu se tak najíst a pak hned spát. Nicméně hned jak se v neděli vrátím z Blanku tak se můžete těšit na záběry z Contaminovi cesty na Point Lachenal, hřebene Rochefort a obou výstupových tras na Mt. Blanc (Gouter i "Tři hory"). Jinak na normálce na Blanc přes Gouter jsou naprosto perfektní podmínky. Suchý pilíř a perfektní stopa i ve vrcholové části.
Alespoň malý závdavek :-)16.8.2009 Počasí stále drží. Milan s Pavlem si užili tři perfektní dny lezení. Arete Cosmic, sverní stěna Aig. du Toule a Petit Verte. No a místo dnešního odpočinku jsem vyrazilpro změnu s Javierem na "lehčí skalní túru". No jako obvykle z toho byl celkem slušný alpinismus. Více jako obvykle ve fotogalerii.


13.8.2009 V pondělí skutečně téměř od rána pršelo, nicméně od úterka nastalo to pravé a nefalšované "Šamony". Tedy modrá obloha a i nahoře ve čtyřech tisících téměř bezvětří.
Takže můžete kouknout na fotogalerii kde přibylo pár záběrů a článek z výstupu cestou Contamine/Mazaud na Triangle du Tacul, výstupu na Dent du Geant a dnešního arete Cosmic.


9.8.2009 V Chamonix pro změnu momentálně leje, nicméně dopoledne bylo nahoře super a celé odpoledne se dalo bezvadně bouldrovat dole v údolí, nicméně na velké kopce to vypadá skutečně nejdřív v úterý.
Ve fotogalerii přibylo pár záběrů z dnešního kondičního tréninku :-).


8.8.2009 V Chamonix momentálně prší a předpověď krom kratších oken zlepšení nevypadá moc dobře až do úterka. Ve fotogalerii přibylo zase něco aktuálních záběrů, takže se můžete podívat jak až do včerejška bylo.


4.8.2009 Ve fotogalerii se objevili dva první články z Chamonix. V masivu Blancu vládnou velmi dobré podmínky pro túry i lezení, pouze je potřeba počítat s větším výskytem ledu a málo sněhu i na klasických, chodeckých túrách.
V rámci zprostředkování členství v OeAV jsme zprovoznili novou formu přihlášky, kdy je možné přihlášku vyplnit on-line na našem webu.


26.7.2009 Ve fotogalerii přibylo něco fotek z kurzu vícedélkového lezení v Tatrách. Zítra v poledne už odjezd do Chamonix. Tak se omlouvám, že pouze takto stručně, ale musím balit a dořešovat vše co ještě není hotové :-).

13.7.2009 Letní sezóna v plném proudu. Skalní lezení na Vysočině, vícedélkové lezení ve Vysokých Tatrách a první ledovcové vysokohorské túry v Chamonix. Bližší info o proběhnutých akcích jako obvykle ve fotogalerii.
Do konce července ještě několik akcí na území naší republiky a pak až do konce srpna Chamonix. Připojení budeme mít i ve Francii a tak se budu snažit od 29. června aktualizovat informaci o aktuálních podmínkách na túrách.
Poslední novinkou je pak otevření nové stěny v Brně Maloměřicích. Více informací naleznete na webové stránce horolezeckého centra Klajda.03.06.2009 Veliká omluva všem, kteří už delší dobu čekali aktualizae a fotky z akcí. Prostě jsem totálně nestíhal a lepší to se mnou nebude až do září. Takže prosím shovívavost a pro kontakt raději používejte telefon :-).
Máme několik novinek.
Tou první je, že oprávnění k výuce v naší horolezecké škole získal od živnostenského úřadu Lukáš Pálka a tak se s ním budete moci setkávat na stěnových a skalních kurzech na skalách ČR, případně na některých kurzech vícedélkového lezení kde ale zatím bude vždy jako druhý instruktor.
No a teď k tomu co se událo. Druhá květnová volna jsme strávili v Adršpachu, pak následoval kurz skalní záchrany nových horských vůdců a hned o víkendu jsme navázali kurzem skalního lezení na Vysočině.
Jinak se uskutečnila oblíbená 24hodinovka našeho horolezeckého oddílu, ale o ní napíšu něco později. Pokud by někoho zajímali bližší informace tak je nalezne zde.


07.05.2009 Prodloužený květnový víkend jsme strávili v oblasti Gross Venedigeru. Trochu jsme nestíhal, ale nakonec se mi podařilo nahrát fotky a krátký článek. Odpoledne jedeme do Ádru a bude letošní první písek, takže snad nám bude přát počasí.


27.4.2009 Dobrá předpověď i podmínky v Tatrách a jeden rychlý výpad. To jak bylo na Gerlachu najdete ve fotogalerii.


26.4.2009 Další fází rehabilitace je opatrné zatěžování v klidovém režimu. V tomto duchu jsme tedy vyjeli s Matýskem, Pavlou a několika dalšími z oddílu na Vysočinu.
Přesně před měsícem jsem ležel na úrazovce a přemýšlel jak asi půjde lezení. Teď už to vím. Půjde...
Pár fotek najdete jako obvykle ve fotogalerii.


16.4.2009 Úspěšně probíhající rehabilitace no a víc se uvidí příští týden. Každopádně v posteli bych se asi zbláznil, takže klidový režim je možné dodržovat i venku. Velikonoční Vysočina s nováčky H.O.Lokomotiva Brno a včera nácvik chytání pádu na Stránské skále. Dokonce přišli i někteří starší členové oddílu.
Fotogalerie z Vysočiny a Fotogalerie chytání pádu


8.4.2009No předpokládal jsem aktualizaci dřív a taky na jiné téma. Ale člověk míní a okolnosti mění.
Aktuální podmínky v Tatrách jsou dobré, ale to vím pouze z webu HZS. Protože jaksi už od 25.3. večer se na ně můžu kouknout leda na počítači.
Pozitivní je, že zítra mně čeká první rehabilitace a obratel zlomený po přistání na parkety na stěně zhruba ze sedmi metrů zdárně srůstá. Snad jen dodám, že partnerskou kontrolou jištění nekončí, ale začíná. No a jelikož se takové jistící "faux paux" stává jak začátečníků tak zkušeným, dávejte prosím všichni bacha, zejména teď na jaře na skalách.
Další pozitivní zpráva je, že první květnový víkend už to půjde na skialpech a ten druhý už se moc těšíme do Ádru.


25.3.2009 Tak jsem konečně zvítězil na fotkami z uplynulého víkendu. Freeride na Krippensteinu byl dost dobrý a vzhledem k počasí si myslím, že závěr tohoto týdne by v této lokalitě také nemusel být zlý. Jen pozor na laviny.
My uvidíme jak bude v Tatrách. Fotografie z Krippensteinu naleznete zde.

18.3.2009Sezóna je v plném proudu. Další zimní lezení v Tatrách a perfektní freeride a túry v oblasti Rudolfshuette. Více informací o obou akcích včetně fotek najdete ve fotogalerii ( Tatry, Rudolfshuette ).
Teď uvidíme jak bude o víkendu na Krippensteinu.

8.3.2009Včera jsme skončili oddílovou zimní horoškolu. Počasí i "podmínka " sice nebylo vždy ideální, ale akci je třeba rozhodně hodnotit jako vydařenou, protože všichni přežili. Ve fotogalerii je pár obrázků i něco o tom co a jak jsme tvořili.

Pro zimní kurzy naší horolezecké školy máme od minulého týdne jednu zajímavou novinku. Dohodli jsme se s dovozce lavinového vybavení PIEPS na testování v průběhu našich zimních kurzů. Máte tedy možnost vyzkoušet nejnovější model i software vyhledávače PIEPS DSP, lavinovou sondu iProbe carbon nebo teleskopické lopaty PIEPS.

28.2.2009Doznívání perfektní akce v Maltatalu a přebalování věcí na zítřejší odjezd do Tater. Tak to jsou znaky dnešního večera. O té první akci vám víc poví fotogalerie a na výsledek té co bude zahájená zítra si chvilku budete muset počkat.

24.2.2009 Nevím proč ale vždycky mi připadne, že jsem web aktualizovat téměř předvčerejškem, pak se podivam na datum a ono je to už skoro tři týdny.
Skialpové túry v Jeseníkách, ledy v Erlaufboden (malý fotoaparát se odebral do věčných lovišť, uvidíme jestli půjdou stáhnout aspoň fotky z karty), závody Adrex Ice Run na Víru, skialp v Tatrách a nakonec kurz lezení ledů. Jako obykle krátké info z vybraných akcí najdete ve fotogalerii.
V březnu se asi také nebude moc stíhat aktualizovat, ale pokusím se stihnout víc než v únoru.
4.2.2009 V Tatrách vládnou s přihlédnutím k lavinovému nebezpečí velmi dobré podmínky pro túry. Pouze to chce opatrně. V neděli dvě laviny ve Velké studené, naštěstí to pro zúčastněné aktéry dopadlo dobře a mohli nám osobně poreferovat co a jak se seběhlo. Jinak jak bylo najdete jako obvykle ve fotogalerii.

27.1.2009 Zítra ráno vychází první letošní číslo Outdoor magazínu. Je nám ctí, že jsme pro tento "outdoorový" časopis monli připravit seriál o výstupech ve Vysokých Tatrách, který Vás bude provázet celý ročník 2009.
Pro čtenáře je připravena soutěž o výstup pro dva na Gerlachovský štít nebo jiný z tatranských vrcholů podle výběru.
Pro členy "Outdoor klubu" pak nabízíme zajištění členství v OeAV za zvýhodněnou cenu.25.1.2009 Volný víkend se jako obvykle počasím zcela vyvedl. Špatná předpověď od Ospu až po Tatry. Nakonec sobota v Jeseníkách a neděle v Krasu. V sobotu skialpy a v neděli lezečky.
Jinak v sobotu se nakonec počasí umoudřilo a odpoledne bylo na lednové Jeseníky až nezvykle krásně, to ostatně můžete posoudit ve fotogalerii.

20.1.2009V Tatrách je perfektní prašan, podmínky na lezení také nevypadají zle, takže bude záležet na dalším vývoji počasí.
Ovíkendu bylo krásně slunečno a výborná lyžovačka. Záběry ze skialpového kurzu naleznete jako obvykle ve fotogalerii.

12.1.2009 Ledolezecká sezóna je v plném proudu. Večery poměrně často trávíme na ledech pod Vírskou přehradou. Díky této umělé stěně tak je možné vyzkoušet lezení v ledu třeba odpoledne po práci. Pokud máte zájem lezení v ledu vyzkoušet je seznamovací kurz lezení v ledu určen právě pro vás.
O víkendu jsme vyjeli na Erlaufboden. Ještě to sice není úplně ono, ale obecně se dají považovat podmínky za dobré. Velmi stručné info je ve fotogalerii.

5.1.2009 První letošní akcí byl výjezd do Vysokých Tater na Popradské pleso. Pavel čekal že v rámci výuky budeme chodit pouze po dolině na sněžnicích a na svazích zkoušet padání a brždění. Nakonec jsme za krásného počasí vylezli na Rysy a v sobotu v pravých tatranských podmínkách i jednu lehčí cestu na Tupou. Co a jak je ve fotogalerii.

1.1.2009 Tak jsme dnes zahájili po lezecku nový rok. Novoroční výstup na hřebenáč ve Sloupu byl v mínus 8°C, rukavicích a pohorkách skutečně nezapomenutelný zážitek. Každopádně letošní hore zdar bylo naše :-)

30.12.2008 V Tatrách jsou perfektní skialpové podmínky. S těmi lezeckými je to sice trochu horší, ale dá se taky. Více ve fotogalerii.

24.12.2008 Přeji Vám za celý tým naší horolezecké školy klidné vánoční svátky a v tom příštím roce splnění alespoň části snů, které nosíte skryté hluboko v sobě.19.12.2008 Od 1. ledna můžete v našem servisu očekávat jednu velkou novinku a to je zprostředkování členství v Alpenverein Austria. Mino další výhody je tou nejzásadnější výhodou členství v tomto spolku jedinečné pojištění pro horské sporty. Více informací naleznete v části naší webové stránky - Alpenverein.
Průběžné aktualizace kurzů naleznete v kalendáři a to co se událo ve fotogalerii.

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz