Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

2016201520142013201220112010200920082007Starší fotogalerie2017

Partneři
Reklama

8. - 10.5.2009 Adršpach

Druhý květnový víkend jsme jako obvykle trávili v Ádru. Smíšené pocity jak to půjde se zády a jak vůbec po více než měsíci nelezení půjde vlastně vůbec lézt.
V pátek jsme byli nejvíc na Křižáku. Michal a Honza se seznamovali s pískem a tak jsme nejprve lezli na Pevnosti dvě lehčí cesty a pak hurá sbírat skalpy do "pískařů".
Stará cesta od Hauskeho na Hronovské věže, rozhodně doporučuji, jen jsem byl docela rád za dodaný druhý kruh a před Kokšou smekám, že to vylezl bez něj.
Navečer jsme dali malé seznámení s Ádrem - Studentská dvojspára u vstupu do skal a pak klasika - Stará cesta na Vinetoua.
V sobotu ráno vyrážíme do Ádru k menším věžím Bounty a Mník. Krásné krátké, relativně lehké a dobře zajištěné cesty, takže nakonec lezou na prvním i nováčci.
Záda drží a tak začínám chytat roupy a že se půjdeme podívat pod Milence. Hrozně dlouho jsem chtěl lézt Dlouhý kout, ale teď v tomto stavu, asi se jen půjdeme podívat.
V cestě jsou nalezlí ostraváci, ale sedí už u třetího kruhu, cesta je suchá , no a nakonec jsme v ní nalezlí taky. Krásné spárové a stěnové lezení. V kombinaci s dolezením Starou cestou velkolepý pískovcový výstup na nejvyšší věž Adršpachu. Asi to zase půjde...
Nedělě patří lehčím cestám na Křižáku, nováčci lezou na prvním. Hledají si cesty a my už jenom dozorujeme a lezeme kolem. Prostě ideální víkend.


Adršpach


Adršpach, Bounty, Vzpora na lodi VIIIa


Adršpach, Studentská dvojspára III


Křížový vrch, Hronovské věže, Stará c. - Kokšova VIIc


Křížový vrch, Pahorek, Hodinová mzda III


Křížový vrch, Pahorek, Hodinová mzda III


Křížový vrch, Pahorek, Raport V


Křížový vrch, Pevnost, Večernice III


Matýsek a Zavšivená cesta na Věž Veš VIIa


Sny a plány

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz