Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

2016201520142013201220112010200920082007Starší fotogalerie2017

Partneři
Reklama

24. - 26.7.2009 Vysoké Tatry

Do Tater jsem tentokrát odjel už ve středu navečer. Pohodová večeře ve Furkotce a pak jen přespat a ráno vyzvednout na nádraží Mirka s Vlaďkou. Nějaké zkušenosti ze skalního lezení už mají, ale nikdy nelezli vícedélkové cesty v horách.
U snídaně na Popradském upřesníme program, co by je hlavně zajímalo a co si chtějí vyzkoušet a hurá do Mengusovské. Počasí je naprosto excelentní a tak místo zvažovaného hřebene na Rysy ze Žabího sedla míříme přesně na druhou stranu, tedy hřeben Žabího koně. Modrá obloha, jedinečná expozice, prostě paráda.
Po slanění jsme přeběhli přes Tylkovu štrbinu na Volovku a do večera ještě vylézt jižní pilíř. Dvě krásné klasické túry.
V pátek ráno poměrně dost fouká a tak příliš nesázím, že počasí vydrží celý den perfektní. Odhad nevyšel, krom větru bylo nádherně celý den. Po úvodním komínku se na hřebeni Ošarpanců převazujeme a Mirek s Vlaďkou lezou pod mírným kibicováním jako samostatná dvojka až na Prostredný Ošarpanec. Různé štandy, různé jistící body, pohoda. Na prostredném Ošarpanci zase převázání a na Velký Ošarpanec a ke slaňáku dolézáme zase jako tříčlenné družstvo. Jestli jsme byli moc pomalý, tak se omlouváme a doufám, že dvě družstva za námi moc nečekala.
V sobotu ránu lije jako z konve. V klidu vypínám budík ještě před prvním zapípáním a na pohodu vstáváme kolem půl osmé. Počasí se lehce lepší a tak vyrážíme na Ihlu v Ostrvě. Celou cestu lezeme v pohorkách, trénujeme zkracování lana pro chodecké pasáže a současný postup, přímé jištění i současný postup s mezijištěním. Krátce po jedenácté jsme na Ihle, slanění a dolezení na vrchol Ostrvy no a drobnější přeháňka na sestupu už je celkem v pohodě.
Na neděli měli Mirek a Vlaďka samostatný program a já také. Z Brna dojel Patrik s Michalem a na neděli jsme měli naplánovaný Gerlach. Nedělní ráno se těm předchozím ale nepodobá v žádném případě, mrholí a silně fouká. Nakonec se jdeme podívat pod Batizovskou próbu, jestli se počasí nezlepší, ale s přibývající výškou je to spíš jen horší. Na začátku lezecké pasáže se otáčíme a pro tentokrát výstup raději vzdáváme. Nahoru by to šlo, dolů už by muselo, ale byla by tam radost z výstupu? Nebo by to bylo jen překonání vrcholu...
Myslím že hory a lezecké cesty by se stjně jako dívky neměli znásilňovat... (Teď jen kdybych si tak vzpoměl od koho toto úsloví mám...)


Bašty a Žabí plesa


Czarny staw a Morskie Oko


Ganky z hřebene Ošarpanců


Hřeben Bašt


Ihla v Ostrvě (fotka z mobilu)


Konečně mám fotku z lezení i já :-), Žabí kůň


Ladový potok ve Zlomiskách


Litvorový štít a Gerlach z Ošarpanců


Mirek na hraně, ve stínu Polsko, na sluníčku Slovensko


Mirek na hřebeni Žabího koně


Mirek pod štandem


Mirek v horních délkách pilíře na Volovku


Mirek v plotně na začátku hřebene Ošarpanců


Místní kluci v Stanislawskem na Volovce


Na jižním pilíři Volovky jsou štandy vyborhákované


Na štandu pod Malým Ošarpancem


Poslední metry na Ihlu v Ostrvě (fotka z mobilu)


První délka hřebene Žabího koně


Štand


Velký Ošarpanec, Prostredný Ošarpanec a Malý Ošarpanec


Vlaďka a Mirek v horním koni


Vlaďka na hřebeni Ošarpanců


Vlaďka na klíčovým místem hřebene Žabáka


Volí chrbát, Volí veža, Žabí veža, Žabíá koň, Rysy


Vysoká, Dračí štít a Ošarpance, "Koruna Vysoké"


Zlomisková dolina


Zlomisková veža, Dračí hlavy a Vysoká

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz