Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

2016201520142013201220112010200920082007Starší fotogalerie2017

Partneři
Reklama

16.8.2009 Chamonix - Three Points Pillar

Tak to v půlce týdne vypadalo podle předpovědi na totální odpočinek celý den. Pak předpověď změnili a tedy to vypadalo na lehčídopolední polezení na Aig. Rouge. Nakonec předpověď včera večer změnili na dobrou a tedy bylo potřeba toho řádně zneužít.
Javierovi se původně nahoru moc nechtělo, ale nakonec se dal přemluvit a tak zvonil budík obligátně v pět a hurá na první lanovku.
Plán máme volnější, buď Point Adolphe Rey nebo Three Point Pillar na Mont Blanc du Tacul. Nakonec volíme Tacul a zamýšlena byla cesta Hagenmuller/Koenig. Vzhledem k tomu, že cesta nemá moc jasnou linii se nakonec jednalo o průstup stěnou. Skála excelentní, spáry všech rozměrů a dokonce, když jsme se pod vrcholem napojili do italské cesty v levé části stěny tak došlo i na drobné A1 (spíše A0) zahákování. No a jelikož se nám hákovat nechtělo, tak i drobný adrenalin při variantě volného lezení zpět na slaňák původně zamýšlené linie.
Bylo to krásné, velkolepé a výživné, zejména ten marš zpátky na Midi, abychom stihly lanovku zpět do Chamonix.
Takže co jsme vlastně vylezli, bylo to převážně za IV - V, některá místa (ta mimo optimální směr) i za 6b/b+, cca 10 m A0. Celková délka cesty cca 400 m. Jištění převážně tradiční, většina štandů na vlastním. Slanění je nejvhodnější cestou Totem od M. Pioly, perfektní nýtové štandy, mailonky, za cca jednu hodinu jsme byli zpět dole pod stěnou.
Jinak do stěny bych se rád podíval znovu, teď už na správný směr Hagenmuller/Koenig a hlavně na úžasnou Piolovu cestu Totem.
Jen asi bude pro příště lepší přespat před lezením nebo po něm nahoře a nemuste se honit na lanovku. Nicméně kondiční trenink to špatný nebyl.


Javier ve střední části cesty


Krásné spáry, super skála, nicméně už se jednalo o délku italské cesty.


Krátký odpočinek při běhu zpět na Midi


Mont Blanc du Tacul, Three Points Pillar, Přibližná linie výstupu


Poslední metry na vrchol pilíře


Svítání nad Alpami, výhled z Aig. du Midi směrem na východ


V cca 2/3 výstupu, ještě ve správném směru


Výhled z ledové jeskyně na Aig. du Midi, zcela vpravo v okénku Point Walker - Grandes Jorasses

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz