Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

2016201520142013201220112010200920082007Starší fotogalerie2017

Partneři
Reklama

17.8.2009 Chamonix - Aig. du Peigne

Radek přijel do Chamonix včera večer a cíl je pro letošek skalní lezení na Chamonské žule a případně nějaký pěkný kopec. Dnešní den by se dal nazvat jak jsme nevylezli, ale alespoň jsme si pekelně dobře zalezli.
Plán byl vylézt ve spodní části SZ stěny Aig. du Peigne cestu Lepidoptera za V-. Krásné lezení v plotnách i spárách. Pak kus klasické cesty na Aig. du Peigne a podle času, chuti a kondice buď klasickou cestou na vrchol nebo něco zajímavějšího v horní SZ stěně. Nakonec jsme se rozhodli zkusit cestu Mazars/Rebufat. Poznámka zřídka opakováno v průvodci nám mohla leccos naznačit. Excelentní lezení ve spárách, původně technická cesta je dnes klasifikovaná VII/VII+. Nicméně autor volné klasifikace má asi docela malé prsty, takže mi cca VII-/A1. fakt jsem tam ty prsty nenacpal...
Pod vrcholem se cesta napojuje do cesty NW face a poslední délka má být za VI nebo A1. Nicméně nějaký vtipálek odmontoval očka nýtů a rozumným řešením tak byla pouze ukrutná a převislá širočina do které jsme něměli dostatečně velký frend a z výlezu hrozila solidní tlama do koutokomína nebo možná kyvadlo doleva za hranu, kde ale i tak moc nebylo nic vidět. Každopádně cca 10 až 20 m pod vrcholem jsme museli vzdát. Takže snad příště a třeba celé volně. Budu se muset vyptat jestli někdo nezná podvrcholovou fintu nebo pro příště mít jednu plaketu a šroubek.


Aig du Peigne a je SZ stěna


Lezení v horní stěně Aig. du Peigne, cesta Rebufat/Mazars


Lezení v horní stěně Aig. du Peigne, cesta Rebufat/Mazars


Pohoda na štandu


Radek v cestě Lepidoptera, Aig. du Peigne, spodní stěna


Slanění přes plotny spodní stěny Aig. du Peigne, perfektní slaňáky jsou v cestách Le Ticket a Dimanche Noir

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz