Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

2016201520142013201220112010200920082007Starší fotogalerie2017

Partneři
Reklama

3.1.2010 - ledy Tormauer, Freyn

Volný víkend a počasí s podmínkou nic moc. V Tatrách sněhové desky, v rakousku teplo a popadané ledy. Nakonec se rozhodujeme aspoň na jeden den vyrazit na průzkum, že to v nejhorším bude procházka.
První navštívenou oblastí je Vordere Tormauer. Profily stěn vypadají dobře, krátké nástupy, jen místo ledů tečou docela mohutné vodopády.
Přejezd na Hintere Tormauer si spestřujeme diky dokonalému dopravnímu značení a navigaci přes "Panorama strasse Tormauer", je to moc pěkná projížďka, ale v zimě tudy raději nejezděte, cesta se totiž neudržuje a bez řetězů a čtyřkolky se jedná o vcelku zajimavý zimní offroad.
V Erlaufbodenu optimisticky hážeme do batohů matroš a vyrážíme na obhlídku. Už u prvních ledů je jasné, že i tady zařádila obleva dokonale. V Blueboxu koukáme pouze na vodou potečené skály. Vzhledem k podmínce nemá ani smysl jít na obhlídku Rock boxu a dalších sektorů a rozhodujeme se pro přejezd do Freynu.
Nástup od auta zhruba 2 minuty, a několik pěkných cest od M7 do M9, prostě ideální oblast. V údolí mrzne, glazurky drží a i pár pěkných tlamiček bylo k vidění. Nakonec kolem čtvrté odjíždíme s rukama vytahanýma jak orangutání přes Vídeň zpátky do Brna.
Jinak Rakušáci příjemně překvapili, už je kompletně hotový obchvat Vídně, takže s A2 teď už jedete až na brněnskou výpadovku bez jediného semaforu.


Freyn, mixová oblast


Tomasek v lehkem ledu hned u tunelu, Freyn


Vlk v nálezu do M9-, po vytrzeni chytu u tretiho jisteni to mozna bude o neco tezsi :-)

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz