Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

2016201520142013201220112010200920082007Starší fotogalerie2017

Partneři
Reklama

7. - 10.1.2010 Skialpový kurz Rudolfshuette

První plánovaný kurz roku 2010 se měl uskutečnit v Tatrách. Ale člověk míní a příroda mění. Takže nakonec přeloženo do taur a zatím co se česká republika potýkala s řádným přívalem sněhu, v Taurech nakonec nebylo po prašanu ani památky. Holt příroda...
Ve čtvrtek večer jsme přejeli do Kaprunu a přespali na penzionu Praga, tak abychom v pátek mohli na chatu vyjet hned první lanovkou. Na lanovce jsme sice včas, ale nahoře hodně fouká a tak nakonec pouze posíláme batohy a z mezistanice na Grünsee šlapeme pěšky. Kluci jsou na kialpech poprvé a tak nácvik šlapání, traverzů, otoček a nakonec pod hrází u chaty základní práce s vyhledávačem. Prostě i přes nepřízeň počasí využitý den. program zakončujeme trochou teorie k lavinové problematice a pak už jen sauna, výborný večeře a spát.
Ráno je počasí jak vymetené, ale podle předpovědi se má v průběhu dne kazit. Milošovi bohužel nesedli půjčené boty a tak se skoro hned u chaty rozhoduje raději vrátit a nechat nohy odpočinout aby mohl jít v neděli, kdy je slibované lepší počasí. Kolem Weissee obcházíme směrem k Sonblickkeese s tím, že podle počasí a podmínek směrem na Sonblick nebo na Hoch Fürlegg. Proměnlivé, ale vcelku ucházející počasí, nicméně vzhledem k podmínce na ledovci nakonec volíme variantu Fürleggu. Počasí se kazí a tak končíme v sedla a začíná sjezd. Špatná viditelnost, krusta, takže ve stopě, v klidu a pomalu bezpečně dolů. I o tom jsou skialpové túry.
V neděli je ráno opět nádherně, ale vzhledem ke kvalitě sněhu volíme spíše výukovou variantu směrem na Medelzkopf. Vední stopy, volby klíčových míst pro rozhodování, prostě plánování túry a jeho uplatňování v praxi. Nakonec kopeme i klouzavý blok a na platu u Medelzlack výstup končíme.
Vzhledem ke sněhu a rozlyžovanosti pro návrat na chatu volíme sjezdovku, odeslání batohů do údolí je otázkou pár minut a my je vzápětí následujeme po sjezdovce až na Enzingerboden.
Plánovaný program splněný a příště snad bude i ten prašan :-).

foto: Zoban a Petr


Aspoň jeden autoportrét


Během výstupu na Medelzlack


Během výstupu na Medelzlack


Cestou k Hoch Fürlegg


Na cestě kolem Weissee


Neděle ráno


Páteční výstup a větrná podmínka pod chatou


Sjezd z Hoch Fürlegg


Sobotně i nedělní výhled z chaty po ránu


Sobotní trasa túry


Tauerkogel


Trasa nedělního výstupu na Medelzlack


V sedle pod Hoch Fürlegg


Vedle Kristallwandu je letos natečený nádherný cca 60 m vysoký kolmý rampouch


Výhled zpět směrem na chatu a Hoch Eiser


Vyhlídka nad Medelzlack


Výstup kolem Fürleggpfeiler


Začátek sjezdu zpět na chatu


Zahájení túry před chatou

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz