Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

2016201520142013201220112010200920082007Starší fotogalerie2017

Partneři
Reklama

5. a 6.6.2010 Sloup a Ádr

Z původního hnusu nakonec excelentní předpověď, takže ve čtvrtek na oddíle je domluva jasná. Ádr...
V sobotu ráno krátce před šestou posnídáno, chybí jen nanosit věci do auta a jet pro Lukina s Marťou, bohužel zvoní telefon, Lukin má horečku takže lezení leda do postele. Ach jo..
Nakonec se kolem osmé domlouvám s Vlkem do Krasu a těsně před odjezdem volá Tom, že do Ádru jede až odpoledne. Takže rychlá domluva, vyzvedne mně ve Sloupu a hurá do Ádru.
Ve Sloupu je i přes nedávné deště poměrně sucho a ve stínu i dobrá teplota. Lezeme klasiky, Janzenovi a Weissrovi průpovídky, prostě pohoda. Kolem třetí mně Tom vyzvedává a jedeme na sever.
Ještě v autě vymýšlíme co by mohlo projít. Nakonec se pro blízký nástup rozhodujeme pro JZ spáru na Traťmistra hned ve vstupním obvodu. Na odchodu z parkoviště se ještě rychle zdravíme s Petem a ten nám pro vylezení cesty radí klíčový krok pod prvním kruhem. Prostě klasika, musíte tam vlézt přesně opačně než se vám zdá. No a na vrchol už to potom celkem jde.
Večírek v Tunelu je v sobotu poměrně mohutný, přeci jen narození potomka se nazapíjí každý den. Kupodivu ráno jsou všichni na nohách a vymýšlí se co a jak.
Tom jde lézt s Jankem a já s Lájošem. No a Ricardoi jde s námi po včerejším večírku někam zalézt.
První cestou co chceme s Lájošem zkusit je Pátkova spára na Robinsona. trochu tenší spára na sokolíka v nástupu je ale lehce navlhá a já bych řekl trochu nerozlezený. Nakonec po dvou pokusech vyklízíme pole a jdeme na druhý vybraný cíl. Krvavá spára na Kata.
Velmi romantická cesta. Písečná bouře k prvnímu kruhu a pak už jen spáry a spáry, sem tam říznuté spárokomínem. Druhý kruh proklatě vysoko, prostě dobrodružství a dobývání vrcholu jak má být. Bohužel "horezdar" nám vyfouknul před měsícem Mára Žák, co už.
Po takovém vypětí si chceme trochu odpočinout a tak si vybíráme něco s hvězdičkou. Včelí bandasky na Poradce, VIIc rajbásek, paráda. No asi je to o trochu těžší, sem tam nějaký lišejník a jehličí, ale když to přežijete ten pocit na vršku je opravdu na hvězdičku. Kdo nezažil asi nepochopí...
Poslední cestu si vybírá Lájoš. Na prvním ještě nikdy nelezl Starou cestu na Bakchuse ta je navíc při cestě k jezírku. I přes to že je spára trochu vlká dává Lájoš cestu relativně na pohodu, jen s menším zamyšlením u prvního kruhu a zbývá jen vykoupat, něco pojíst a přežít cestu domů.
Jen škoda, že některé vynálezy vymyšlené v průběhu cesty zůstanou pouze v říši fantazie. Ale takové "ocitátko" to je takové tlačítko, .... ale o tom asi jindy, to by totiž bylo moc na dlouho.


Bakchus, Adršpach


Bakchus, Magnusek ve Staré cestě, Adršpach


Cukrovarský komín a Pacholek, Adršpach


Cukrovarský komín, Pacholek a Kat, Adršpach


Homole, Adršpach


Jezírko v Ádru


Jz spára na Traťmistra, Adršpach


Království, Adršpach


Lájoš v nástupu Staré cesty na Bakchuse


Lájoš ve Staré cestě na Bakchuse, Adršpach


Milenci, Adršpach


Starosta, Adršpach


Štěpánská koruna, Starosta a Starostová, Adršpach


Vašek Skopec v Číně 8, Sloup, Moravský Kras

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz