Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

2016201520142013201220112010200920082007Starší fotogalerie2017

Partneři
Reklama

24. - 26.9.2010 Vysoké Tatry

Po krátkém intermezzu v Praze, kdy jsem školil instruktory lezení na umělé stěně na ZŠ Kladská jsem ve čtvrtek večer opět v Tatrách. V pátek vedeme velkou skupinu poláků z Tarnowa na Gerlach, v sobotu buď vodění nebo volno a v neděli Medené lávky na Lomničák.
Jako obvykle člověk míní a počasí a okolnosti mění. Páteční počasí i program klapnul na jedničku, nicméně pedpově´d už tak dobrá není. Na sobotu žádné vodění a tak hurá lézt. Žofin má sice taky volno, ale taky chřipku...
Takže nakonec jedu první lanovkou na Skalnaté sám. Zatím je krásně, ale más se kazit. Takže něco rychlého. Volba padá na jižní stěnu Velkého Kežmarského, Kriššákovu cestu. Abych byl rychlejší polezu spodek Puškášovou variantou Birkenmajera a pak teprve horní část Kriššákovi cesty.
Jak jsem se přezul do lezeček, tak se zatáhlo a bylo posekáno. Po nástupem Kriššáka z Birkenmajera vidím tak na pět metrů, kosa jak v ... Takže nakonec jen rychle Birkenmajerem na vrchol a velmi opatrně po hřebeni na Malý Kežmarský a přes Kopu na Svišťovku. Pozdě odpoledne se v mých stopách vydali také dva poláci, ale bohužel trochu netrefili, více na strankách HZS Vysoké Tatry.
Ze Svišťovky sbíhám na Brnčálku a protože je ještě brzo tak hned po polívce pryč z mumraje turistů aspoň do Červené dolinky. Knihou jsem vyběhnul na první pilíř Žeruchové veže a shora slezl na konec Korsvoldova tance. Na blokantu shorním lanem Korsvoldov tanec, Čepelu, prostě super zalezení. Před večeří jsem zpět na chtě a seznamuji se se svými hosty na neděli Elzbietou a Macejem.
SKrátce před pípnutím budíku mně probouzejí deš´tové kapky bubnující na střechu chaty. Zhoršení počasí bohužel definitivně dorazilo o půl dne dřív. Jako náhradní plán nakonec volíme Jastrabí vežu. Za aktuálních podmínek hodnotný výstup.
No a to bylo pro letošek v letních Tatrách asi tak vše a uvidíme co zima.


Elzbita a Macej na vrcholu Jastrabí veže


Na vrcholu velkého Kežmarského štítu


Sobotní výhled na jižní stěnu Kežmarského štítu z nástupu do Lievikového kotle


Tam někde v mlze je původně zamýšlená cesta Kriššákove platně


Výhled na Zelené pleso z hřebene MKŠ pod Kežmarskou kopou


Začátek hřebene na MKŠ


Zcela vystresovaný tatranský kamzík a ještě vystresovanější kamzíče, prostě je úplně vidět jak se bojí přítomnosti člověka (foceno bez teleobjektivu, nakrátko)

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz