Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

2016201520142013201220112010200920082007Starší fotogalerie2017

Partneři
Reklama

20. - 22.1.2012 Maltatal

IMG201201220013.jpgV pátek jsem v Kaprunu vrátil klíče od apartmánu a absolvoval poměrně dobrodružný přejezd do Malty. A10 uzavřena, takže přes Obertauern a vzhledem k velmi hustému sněžení na řetězech. No a v Monte Carlu si to jezdí po suchým asfaltu. To jsou pořádky. Ještě, že jel Petr zpátky do Prahy už ve čtvrtek večer.

V pátek je sníh na silnici tak rozměklý, že auto nechává dole a jdu se údolím projít pěšky co kde je. Opatrně nakouknu shora do Columbusu, ale raději nakonec jdu dál. Spodek Stranenbachu je zasypaný sněhem aledu je žalostně málo. Nakonec nazouvám mačky a jdu se podívat jak to vypadá výš. Led nic moc, docela dost sněhu, takže na rozdvojeni to otáčím a kombinací slanění s jedním lanem a sbíhání se vracím na silnic. Nakonec se ještě přeci jan rozhoduju vylézt s horním lanem aspoň jeden směr v Columbusu. Úplně vpravo, sice nejtěžší, ale s nejmíň ledem, že když to spadne, nebude toho aspoň tolik. Když pak v průběhu lezení spadne v důsledku otřesů od mých zbraní blok o kus vlevo, kladu si otázku jestli to byl opravdu ten nejlepší nápad.

Večer dojíždí Vlk s Romanem a Vláďou, spolu s nimi láhem osmnáctileté skotské a rázem nabývá život zajímavější perspektivu.

Kluci se po ránu rozhudují vyjet na Maralfaly, Roman se mnou jdeme na Superfeucht, Supertrocken a když bude čas tak Kathedrale. nakonec jsme stihli vylézt všechny tři. Led celkem dobrý, jen dole v Superfeuchtu trochu měký a ve spod Katedraly bylo dost sněhu.

Nahoře nad tunely pry bylo nic moc. Hodne sněhu, tenký led a hlavně strašně moc Slovinců.

V neděli šli Vláďa s Romanem na Dreifalltigsfall a my s Vlkem na mixy. Nejprve nakukujeme do Master Blaster, ale bohužel ledu je v cestě tak žalostně málo, že nakonec jdeme na drytool.

Odpoledne se hodně oteplilo, takže drytool byla dobrá volba. Vylezených sedm cest, ruce jak orangután. Pohoda.


Tolik sněhu jsme z aut v Maltě snad nikdy neometali


Roman na nástupu k Superfeuchtu


Nejprve jsme lezli Supertrocken


Roman v dolezu Supertrockenu


Rakouská dvojka v Supertrocknu


Superfeucht a Supertrocken


Klíčová délka Kathedrale


Kathedrale je letos lehčí než obvykle, ale možná o to zajímavější


Výlez klíčové délky Kathedrale


Roman ve výlezu Kathedrale

Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz