Czech English
ÚvodO násHorský vůdceKurzyMetodikaBlogKontaktNovinky (old)

2016201520142013201220112010200920082007Starší fotogalerie2017

Partneři
Reklama

4. - 5.11.2012 workshop Horyzonty Trenčín

„O víkendu 3. – 4. 11. 2012 se v lokalitách Skalka pri Trenčíně a Čertovy skály uskutečnil lezecký workshop zaměřený na specifika lezení na pískovci.

Skupinka zájemců o workshop byla různorodá, od úplných začátečníků až po mírně pokročilé. Podle toho jsme také seskládali program, který byl v sobotu a neděli realizován.

Program jsme zahájili na Skalce, kde jsme se nejprve pověnovali problematice obecné, tedy navazování, jištění, organizace vratného bodu cesty, slaňování a také vytváření tradičních jistících bodů pomocí frendů, vklíněnců a smyček.

Jelikož odpoledne se trochu dost ochladilo, přesunuli jsme se na stěnu, kde jsme pokračovali jak boulderingem, tak i cvičením dalších horolezeckcý dovedností jako prusíkování a možnosti řešení dobíracího stanoviště na vrcholu.

V neděli nám pak na roční období neobvykle slunečný a teplý den umožnil přesun na pískovec. Lokalita Čertovy skály u Horní Lidče sice není typicky tradiční měkký pískovec, ale pro seznámení s pískovcem splní svůj účel dokonale.

Velmi krátce jsme si vysvětlili, proč nelézt na pískovci když je mokrý, dotkli jsme se etických otázek používání či nepoužívání magnézia a hlavně jsme si vysvětlili praktické zakládání smyček.

Pak už se jen lezlo, zakládalo, dobíralo a slaňovalo. Myslím, že pro řadu účastníku bylo výrazně silnějším zážitkem vylézt trojku zajištěnou kompletně po vlastnoručně založených smyčkách, než sedmičku vynýtovanou na vápně po metru. Možná , že právě takové pojetí je tím nejlepším odkazem, jaký v nich workshop mohl zanechat.

Za podporu workshopu děkujeme výrobci horolezeckého vybavení ROCK EMPIRE, který účastníkům věnoval dárek v podobě expresky.“
Rychlý kontakt

Mgr. Radek Lienerth
+420 603 810 600
info@climbingschool.cz

© 2011 ClimbOn | Lezecká škola a horský vůdce | www.climbingschool.cz